Ender-3 a upgrady pro nováčky: Jedenáctý upgrade (automatická kalibrace)Předchozí: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Desátý upgrade (dual-z)

Jedenáctý upgrade je pro všechny, kteří se rozhodli nepoužít sklo a nebo mají více typů tiskových podložek.

Jak již bylo řečeno, sklo pomáhá vytvořit rovnou plochu pro tisk. Pokud použijete jiný povrch, nemusí vaše tisková plocha být perfektně rovná. K tomu jsou zde různé auto kalibrační senzory a snímače, kteří vám s tím pomohou.

Nejlevnější řešení bylo ukázáno ve videu níže. Při něm není potřeba měnit základní desku ani dělat větší zásak do tiskárny.

https://www.youtube.com/watch?v=HJV82NHOY-0


Pokud ale chcete utrácet a nevadí vám i případné povýšení základní desky, zde je pár kousků do kterých můžete zainvestovat.

BLTouch 3DTouch Indukční snímač PINDA
okolo 850 Kč okolo 350 Kč okolo 260 Kč
První a nejuniverzálnější je BLTouch. Tento senzor si “oťuká” tiskovou plochu a díky tomu není závislý na typu tiskové podložky. Pokud se před tiskem rozhodnete, že sklo 4 mm nahradíte za originální podložku, pro tento senzor to nebude problém. V případě originální základní desky je potřeba dokoupit redukci na PIN 27. Druhý je vlastně stejný jako první senzor, jen se jedná o jeho klon. Díky tomu je jeho přesnost a kvalita diskutativní. I v tomto případě je pro originální základní desku potřeba dokoupit redukci na PIN 27. Třetí je už malinko omezený typem tiskové podložky. Tisková podložka totiž musí být z kovu. Takže pokud jste se rozhodli pro sklo, máte smůlu. Pokud máte magnetický bed s kovovým tiskovým plátem, gratuluji, tento senzor je pro vás.

V případě BLTouch a 3DTouch byl zmíněn PIN 27 (okolo 60 Kč).
Jedná se o redukci, která nám display odpojí reproduktor a tento pin číslo 27 bude následně využit jako servo pin pro BLTouch a 3DTouch.

Ptáte se, proč zde není uveden kapacitní snímač?

Dobrá otázka!

Důvod je prostý. Tento senzor je v základním provedení citliný na jakýkoliv předmět, který se k jeho špičce přiblíží. Bohužel "předmět" je i prach a nebo třeba horký vzduch.
Pokud tedy nahřejete tiskovou podložku a začnete snímat, naměřená vzdálenost se bude měnit podle toho, jak moc na snímač funíte když sledujete, jak tiskárna měří jednotlivé body v průběhu automatické kalibrace.

Další: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Seznam odkazů

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.