Ender-3 a upgrady pro nováčky: První upgrade (sklo)Předchozí:

Jako první věc, kterou si k tiskárně pořídit, určitě doporučuji sklo nebo zrcadlo o rozměrech 235x235 mm a tloušťce 3-4 mm.


Důvod?

Tisková podložka (heating bed) u tiskárny Ender-3, ale i Ender-3 PRO je tvořena kusem hliníkové desky, která se při zahřátí roztáhne a prohne. Díky tomu je pro nás velmi těžké vyrovnat tiskovou podložku a udržet tak trysku ve správné vzdálenosti od tiskové podložky při tisku první vrstvy. Více se o tom dozvíte ve videu o kalibraci tiskové podložky.

https://www.youtube.com/watch?v=m6fAYD4sY3U

Sklo či zrcadlo můžete koupit u jakéhokoliv sklenáře ve vašem okolí.
Myslete však na to, že povrch bude hladký a i když získáte skoro dokonalou rovinu, s přilnavostí to bude spíš horší. Proto bych doporučil zakoupení skla s vrstvou Ultrabase. Vrstva Ultrabase je vrstva, která při zahřátí, díky speciálním pórům, dokáže váš výtisk udržet do doby, než tato vrstva vychladne na teplotu okolo 40 stupňů celsia.
S přilnavostí vám také pomůže sprej 3DLac, který je směsí polymerů, díky čemuž váš výtisk za tepla drží jako přibitý. Při poklesu teploty tiskové podložky pod teplotu 40 stupňů celsia se výtisk uvolní.

Pokud si chcete zkusit některou ze starších metod, můžete zvolit například tyčinkové lepidlo Kores, sprej na vlasy, vodu s cukrem, atd… atd…

Další: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Druhý upgrade (extruder)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.