Ender-3 a upgrady pro nováčky: Devátý upgrade (direct extruder)Předchozí: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Osmý upgrade (hotend)

Devátý upgrade pomůže zvýšit kvalitu tisku a zkrátit retrakce. Navíc usnadní tisk elastických materiálů. Možná někteří poznali, že je zde řeč o direct extruderu.

Nejlevnější je vytisknout si držák motoru a vše si udělat sám. Což je zároveň asi i nejlepší řešení.
Spousta z vás bude mít různé kombinace předchozích upgradů a zakoupením jednoho řešení můžete narazit na problém s některým z předchozích upgradů.

Na serveru Thingiverse.com najdete spoustu různých verzí Direct extruderu pro Ender-3 nebo Ender-3 PRO.
Stačí dát vyhledat "ender direct extruder" a můžete začít testovat.

Pokud se rozhodnete, že chcete koupit nějaké hotové řešení, opět mohu nabídnout několik variant.

Direct mount pro originální extruder BMG V6 direct extruder
okolo 210 Kč okolo 1900 Kč
Za cenu okolo 210 Kč získáte vše potřebné pro přesun vašeho extruderu přímo nad hotend. Dokonce můžete zachovat originální hotend a vše okolo něj. Pokud jste se nedostali k žádnému z předchozích upgrade nezoufejte. Zde můžete pořídit kompletní hotend s novým chlazením výtisku, V6 hotendem, BMG extruderem v direct provedení a k tomu za malý příplatek i autokalibrační sensor! Jen teda cena je jako polovina tiskárny.
Další: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Desátý upgrade (dual-z)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.