Ender-3 a upgrady pro nováčky: Osmý upgrade (hotend)Předchozí: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Sedmý upgrade (magnetická podložka)

Osmý upgrade je opět větší zásah do tiskárny a absolutně není potřeba. Pomůže ztišit vaší tiskárnu, odstraní některé problémy a usnadní vám život. Maličko, ale lepší něco než nic.

O co se jedná?

HOTEND! Ano! Konečně hotend! :)

Pokud stávající hotend nahradíte za V6 od E3D, získáte díky většímu chladiči možnost použít ventilátor s menší silou. Méně silný ventilátor znamená méně hluku.
Navíc díky obrovskému rozšíření tohoto hotendu jej můžete pořídit za pár korun.

Levnější varianta Dražší varianta
okolo 120 Kč okolo 400 Kč
Tato varianta je tak trochu na hranici pod kterou už bych nešel. Dokonce se může stát, že rozměry nebudou úplně identické s rozměry které má v dokumentaci E3D. Výrazně dražší, zato velmi kvalitně zpracovaný hotend tvořený dle dokumentace E3D.


Při rozhodování narazíte na různé typy heatbreaku.

All metal Bore PTFE lining
Jedná se o celokovový heatbreak. Díky němu můžete tisknout při vyšších teplotách než je omezení PTFE. Bohužel PLA má s tímto heatbreakem problémy, protože velký teplotní skok zapříčiní vychladnutí filamentu a ten pak nemůže zpět projít až do trysky.Retrakce musí být jen velmi krátké.

Tento typ heatbreaku je dutý a je potřeba do něj umístit PTFE trubičku. Díky tomuto provedení máte možnost mít PTFE trubičku od extruderu až k trysce bez přerušení.
Na druhou stranu máte teplotní omezení na teploty okolo 270 stupňů.
Tento limit vás při tisku PLA, PET-G a ABS nijak neomezuje.

Pro toto provedení platí stejná omezení jako pro Bore verzi. Hlavní rozdíl je v tenčí stěně PTFE trubičky a v oddělení přívodní PTFE od výstupní PTFE, která vede do trysky.
Další: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Devátý upgrade (direct extruder)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.