Ender-3 a upgrady pro nováčky: Sedmý upgrade (magnetická podložka)Předchozí: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Šestý upgrade (základní deska + drivery)

Sedmý upgrade je spíš pro příjemnější pocit při zacházení s tiskárnou a s odstraňováním výtisku po jeho vytištění.
Jedná se totiž o magnetickou tiskovou podložku.

Tento upgrade je ale zároveň krokem zpět. Oproti sklu, které nám dělá rovinu, zde s perfektní rovinou moc počítat nemůžeme a bude potřeba investovat do automatické kalibrace.

Magnetická gumová tisková podložka Varianta s přidanými magnety Varianta jako MK3
okolo 220 Kč okolo 500 Kč okolo 1100 Kč
Asi nejlevnější řešení odnímatelné tiskové podložky. Pokud teda sundání skla nebudu brát jako odnímatelnou tiskovou podložku. Občas se toto řešení dodává jako základ pro Ender-3 PRO. Funguje, ale rozhodně to není žádná sláva. Podložka sama o sobě nepřenáší teplo moc dobře a celkově má problém s udržením teploty během tisku. Lepší varianta, kde stále není potřeba odstraňovat váš aktuální heating bed. Stačí pouze přilepit sadu magnetů na spodní část bedu a máte vyhráno. Jedná se o kovový plát který lépe drží teplo při tisku. Na povrchu je nalepena PEI folie, která má za tepla výbornou adhezi s některými filamenty. Například s PET-G je přilnavost opravdu vysoká. Díky kovovému plátu můžete, v případě uvažovaní nad automatickou kalibrací, investovat do indukčního snímače. Skoro identické řešení jako předchozí verze s magnety, jen zde si pořizujete i kompletní heating bed s integrovanými magnety. Díky integrovaným magnetům je tiskový plát držen o poznání větší silou a nehrozí, že by tisková podložka odcestovala během tisku. V případě této varianty je potřeba odstranit celý bed a nahradit ho kopií bedu který má originální Průša MK3.
Další: Ender-3 a upgrady pro nováčky: Osmý upgrade (hotend)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.