Bigtreetech SKR 1.3



Tato deska pochází z linie levných čínských desek pro 3D tiskárnu a je následníkem desky SKR 1.1. Výhoda této desky je 32-bitový mikrokontrolér, který zvládá větší mikrokrokování a mnoho dalších pokročilých technik, které 8bitová deska už nezvládá. Další výhodou je velmi nízká cena, která je jen o pár dolarů dražší, než u nejlevnějších 8bitových desek jako třeba MKS Gen L. Je také možné si vyměnit drivery, takže pokud vám jeden shoří, nemusíte vyměňovat celou desku, ale stačí jenom daný driver. Oproti levným 8bitovým deskám má tato deska vestavěnou microSD čtečku, kterou nemusíte mít zvlášť. Narozdíl od minulé generace a také nejlevnějších 8bitových desek nemusíš drátovat UART/SPI u driverů a stačí pouze zapojit jumpery. Díky tomu není nutné nastavit proud motorů přes potenciometr na driveru, ale je možné ho rovnou nastavit ve firmwaru a také drivery podle rychlosti přepínají své módy a vždy se automaticky zvolí ten vhodnější.

Ještě nakonec bych chtěl dodat, že do desky není nutné nahrávat bootloader a firmware nahraješ přes microSD kartu nebo rovnou přes USB.

Další díly: Bigtreetech SKR 1.3

Bigtreetech SKR 1.3 - jak ji nainstalovat (písemný návod)
Bigtreetech SKR 1.3 - TMC2208 s UART (písemný návod)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.