Jak ušetřit při nákupu tiskárnyPokud zvažujete nad nákup tiskárny, mám pro vás pár tipů, jak ušetřit nějaké peníze. A můžou to být až stovky korun. Pojďme na to.

Revolut

Pokud nakupujete na ebay nebo Alliexpressu, platíte v dolarech (případně jinou nastavenou měnou). Převod do cizí měny je podle kurzu banky. A tady se dá poprvé ušetřit. Revolut totiž nabízí lepší kurzy pro převod měny než běžná banka.

Co je Revolut?

Ve zkratce se jedná o aplikaci do mobilu. Vytvoříte si zdarma účet a získáte opět zdarma visa kartu, se kterou můžete normálně platit jak jste zvyklí. A dokonce vybírat zdarma peníze z bankomatu (do určité výše). Osobně používám revolut jen na platby na Aliexpressu, a na občasné výběry z bankomatu. Peníze na svůj Revolut účet "nabijete" buďto klasickým převodem, který chvíli trvá, nebo si nalinkujete do svého účtu vaši kreditku. Před nákupem tiskárny si nabijete požadovanou částku z vaší kreditky v českých korunách. A Revolutem zaplatíte nákup.

V aplikaci je kalkulačka kurzu, takže si předem můžete zjistit, kolik na nákup budete potřebovat korun. Nemusíte tak mít na revolutu peníze navíc (ale můžete :-)).

Revolut základní účet nic nestojí. Pokud chcete využívat třeba virtuální jednorázové karty (pro nákupy kde si nejste úplně jistí), musíte na vyšší účet. Ale pro naše účely nákupu tiskárny či dílů bohatě stačí základní účet.

Shrnutí: Revolut vám poskytne lepší kurz než vaše banka, a můžete s ním platit jako s běžnout kartou všude po světě. A nic vás to nestojí.

Revolut toho umí samozřejmě mnohem více, ale to je nad rámec tohoto článku.

Tipli

Můj druhý tip je česká služba Tipli. Princip této služby je jednoduchý. Valná většina obchodů u nás i ve světě má affiliate systém (provizní systém). To znamená že pokud jim přivedete zákazníka, podělí se s vámi o provizi. Někdy to je málo, někdy to je více. A Tipli jako služba právě takto přivádí zákazníky a využívá affiliate programů eshopů, a o provizi se s vámi rozdělí. Část si vezme Tipli jako služba, a část dostanete vy.

Pokud se zaregistrujete, a přejdete přes odkaz z Tipli na ebay nebo aliexpress, po nákupu vám Tipli připíše peníze na váš tipli účet. Po potvrzení provize si pak můžete zažádat o zaslání na účet. Nejsou to instantní prachy, ale Tipli funguje dobře a peníze vyplácí. Mě osobně už takto vrátili přes 1700 Kč, a na účet mám připsáno 1000 Kč. Zbylé peníze čekají na potvrzení.

Výše odměny na Aliexpressu je obvykle okolo 3 - 6%. Udávají i více, ale v segmentu 3D tisku takové odměny nejsou. Obvykle při nákupu tiskárny je to nějaký 4 - 5%.

Za můj poslední nákup tiskárny za $189 mi připsali 172 Kč. Žádný zázrak to není, ale proč jim to tam nechávat, že?

Twisto

Můj třetí tip je česká služba Twisto. Vypadá to trochu jako Revolut, ale jejich hlavní tahák je odložení platby. Twisto je také aplikace do mobilu, která vám poskytne kreditní kartu pro nákupy. Kartou zaplatíte, ale peníze vám to strhne až v následujícím vyúčtování. Twisto dělá vyúčtování plateb jednou měsíčně, a vy pak máte 14 dní na úhradu.

Mě osobně po registraci dali rámec 10 000, a po měsíci navýšili na 15 000. Za tyto peníze pak můžete nakoupit a odložit si platbu až o měsíc.

Upozornění: Twisto je ve své podstatě kontokorent. Pokud platíte vyúčtování včas, nestojí vás to žádné peníze. Platbu si můžete i odložit, ale tady už nastupují poplatky, a to nemalé. Určitě nedoporučuji se zadlužovat. Proto používejte twisto s rozvahou a vyúčtování vždy celé uhraďte. Twisto je super, když se namane skvělý nákup třeba před výplatou. Takže s rozumem.

Bohužel Twisto se nedá kombinovat s Revolut kartou, a nabít si Revolut z Twista. Takže záleží na vás, jestli chcete ušetřit na kurzu, nebo si odložit platbu. Každopádně obě metody platby můžete kombinovat s Tipli, takže se vám každopádně nějaké peníze vrátí :-)

Funguje to

Všechny zde uvedené tipy používám a fungují, a opravdu nic to nestojí. Můžete jen ušetřit (a odložit). Takže se toho nebojte. Můžete vyzkoušet vše, a nebo jen něco, je to na vás.

Nákupům tiskáren a tisku zdar!

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.