Jak nahrát bootloaderSamotné přehrání firmwaru není rychlá věc, protože vyžaduje přístup k samotné základní desce tiskárny. Z tohoto důvodu se do desky nahrává bootloader, který umožní nahrát firmware přes jiné rozhraní (například USB nedo SD karta, záleží na desce) a samotný proces velmi zrychlí. Hned na začátek bych chtěl úvést, že některé desky to mají již v základu.
Nahrání bootloaderu není nutné a pokud bootloader nechcete nahrávat, nebo nemáte po ruce USB kabel pro nahrání firmwaru, tak můžete nahrát firmware přímo. Zapojení je stejné jako při nahrávání bootloaderu, jen nebudete vůbec nahrávat bootloader ale samotný firmware. V tomto případě si dejte pozor, že i nastavení programátoru bude stejné.
Některé tiskárny/desky mají již bootloader od výroby na desce a tuto část můžete přeskočit a jít až na nahrání samotného firmwaru.

Název tiskárny/desky Bootloader Mikrokontroler
Ender 3 (Pro)/creality3d v1.1.3 Ne Atmega 1284P (16 Mhz)
Ender 3 (Pro)/creality3d v1.1.4 Možná Atmega 1284P (16 Mhz)
/MKS Gen V1.4 Ano Atmega 2560
/MKS Gen L Ano Atmega 2560
Anycubic Kossel/TriGorilla Ano Atmega 2560
/Bigtreetech SKR v1.1 Ano LPC1768
/Bigtreetech SKR v1.3 Ano LPC1768

Volba programátoru

Nejzásadnější volbou pro další postup je výběr programátoru. Máme na výběr tři možnosti: Arduino Uno, ISP programátor nebo Raspberry Pi. Volte podle toho, co máte doma, případně co můžete nejjednodušeji nebo nejlevněji sehnat.

Jak využít jednotlivé varianty jsou uvedené v dalších částech návodu (zatím jenom AVR programátor).

Další díly: Jak nahrát bootloader

Jak nahrát bootloader - AVR programátor

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.