Marlin 2 - Visual Studio Code - Příprava nástroje pro kompilaci kódu (písemný návod)Předchozí:

Příprava nástroje pro kompilaci kódu (Visual Studio Code) - 32 bitové desky

 1. Stáhni Visual Studio Code zde. Vyber verzi podle svého operačního systému.
 2. Do VSCode je nutné si doinstalovat rozšíření platformio. Klikni na rozšíření.
 3. Následně vyhledejte plugin "PlatformIO IDE" a klikněte na install.
 4. Následně již můžete otevřít samotný firmware a upravit ho. Otevři Platformio kliknutím na jeho ikonu. Následně klikni na "Open Project".
 5. Zde si již najdi svůj stáhnutý Marlin 2, který chceš upravovat. Následně klikni na tlačítko "Open nazev_slozky".
 6. V dalších částech tohoto návodu již najdeš potřebné úpravy firmwaru pro tvojí tiskárnu.

Nahrání firmwaru - USB (Bigtreetech SKR v1.1/v1.3, 8bit board with bootloader)

 1. Vlevo dole klikni na značku fajfky, která vám zbuildní celý firmware (Přetvoří čitelný program pro člověka na čitelný program pro mikrokontroler).
 2. Připoj desku k počítači přes USB a nech zapnuté napájení. Následně stiskni šipku vedle tlačítka pro build pro nahrání firmwaru.

Nahrání firmwaru - micro SD (Bigtreetech SKR v1.1/v1.3)

 1. Vlevo dole klikni na značku fajfky, která vám zbuildní celý firmware (Přetvoří čitelný program pro člověka na čitelný program pro mikrokontroler)
 2. Zkopíruj soubor ‘firmware.bin’ ze složky ‘.pioenvs\LPC1768’ na micro SD kartu, kterou následně zapojíte do desky. Firmware se následně nahraje při zapnutí nebo restartu tiskárny. Soubor po nahrání do tiskárny zmizí (přejmenuje se na "firmware.cur").
  • Pokud máte desku zapnutou, tak je nutné ji restartovat - buď vypnout a zapnout napájení, nebo stisknout restart tlačítko.
Další: Marlin 2 - Visual Studio Code - Příprava nástroje pro kompilaci kódu a příprava kódu pro Ender 3/Pro (videonávod)

Menu

Volba jazyka

O webu

Tento web vznikl na základě hromady stále se opakujících dotazů ve facebookové skupině na podporu tiskárny Ender-3 a spoustě jiných skupinách. Proto jsme se my, aktivní členové těchto skupin, rozhodli sepsat odpovědi na tyto dotazy a vlastně díky tomu vznikl i tento web.

Web vzniká v našem volném čase, kterého bohužel nemáme tolik, kolik bychom chtěli.